Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego A.D. 2012

Re: Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego A.D. 2012

Postprzez adamDD » Cz, 13 gru 2012, 15:40

Oj to wielka szkoda, ze Astro nie dojedzie...
Gdańsk oczywiscie przybywa... pozdrawiam
adamDD

Postprzez Mika84 » Cz, 13 gru 2012, 16:56

Do zobaczenia jutro :D
Mika84
Mika84

Postprzez republikanin1990 » Pt, 14 gru 2012, 20:49

Wystąpi też zespół Sandaless.
Tym większa zbiera mnie ochota śmiać się z głupoty tych, którzy sądzą, że dzięki swej obecnej władzy potrafią stłumić także następnych wieków pamięć.
Tacyt
republikanin1990

Postprzez maro86 » N, 16 gru 2012, 13:32

Obrazek
jestem cenzorem wrogich sił... układu sił...
maro86
Administrator

Postprzez JJka » N, 16 gru 2012, 19:10

JJka

Postprzez kolotom » N, 16 gru 2012, 22:52

piszcie kto grał! Jak było?

Pozdrowienia z Portugalii :)
Chcę czuciem rządzić, które jest we mnie.
kolotom

Postprzez JJka » Pn, 17 gru 2012, 11:13

Sandaless
Mela Koteluk - Nagroda im. G.C.
Krzysztof Ścierański
Ania Rusowicz z Zespołem
Małgorzata Ostrowska
Martyna Jakubowicz
Misia Furtak
Zuza i Basia Wrońskie
Paulina i Natalia Przybysz z zespołu Sistars
oraz Tymon & The Transistors wraz z Gościem Romkiem Puchowskim

co kto śpiewał/grał nie za bardzo pamietam, ale może wspólnymi siłami jakoś poskładamy...

a jak było???
no jak zawsze "Bosko" ;)....

dla mnie niesamowitą Niespodzianką przez duże "N", był Krzysztof Ścierański!! wow!!! Jego wersja "Ciała" było "rozwalająca"...
JJka

Postprzez Iwaka_ » Pn, 17 gru 2012, 12:37

Nie maja tam fejsbóku w tym Portugalii??? :lol: A na serio.....

Koncert znów rewelacyjny! Miał, oczywiście swoje lepsze i „mniej lepsze” chwile… … jak to grudniowy koncert.

Rozpoczął zespół z Ełku, Sandaless. Poprawnie. Weszliśmy w klimat.

Mela Koteluk odebrała nagrodę. Zasłużoną, skądinąd. Zaśpiewała „Spadochron” (nie, nie "Balon" ;) ), „Melodię ulotną” i „Wolną”, a później rewelacyjne „Ani ja, ani ty”. Mnie zauroczyła. W tej niebieskiej poświacie (ukłony dla oświetleniowców!), wciągała w klimat „planet, na których nie ma zim”, hipnotyzowała swym wokalem.

Po Meli, Leszek zapowiedział, sypiąc - jak to Leszek - anegdotami, Krzysztofa Ścierańskiego. No, działo się! Ścierański wciągał w transowy bączek strunowych emocji. Wymiatał, poruszając najtkliwsze, najwrażliwsze, najbardziej ukryte zmysły. Istnienie niektórych z nich (gdzieś, między czuciem, słuchem, a tęsknotą) stwierdziłam po raz pierwszy w życiu, z rozkoszą!

Później już zapanowały kobitki. I słusznie!!! Ania Rusowicz z „Gadającymi głowami” i czymsik – w mordę, pamięć nie ta…, weszło gładko. Na scenę wbiegła Małgorzata Ostrowska. Wdech!!! Ostrowska zaśpiewała „Nieustanne tango” i „Tak, tak to ja”. Zaśpiewała?! Co ja piszę? Ostrowska wyj…ała tak, że glany spadały! Porwała widownię i wywiozła nas tam skąd pochodzimy. Ja odjechałam, w otchłań Sali Kongresowej, czerwonych świateł rozpraszanych na oparach dymu, w tle sceny Małgosia… … znaczy wtedy Małgosia P., dziś Małgosia O. – odjechałam, by mieć mega trudności z powrotem stamtąd. Ostrowska była zdecydowanie - dla mnie - gwoździem wieczoru. Wiek się jej nie ima, dawała do pieca trzymając i klimat i poziom. Zajebioza!

Siostry Wrońskie dały odpocząć, Misia też. W międzyczasie, rzecz jasna, materiały video, najstarszy bodaj z 1983 roku, z koncertu NS, a najświeższe chyba sprzed dwóch lat, z grudniowej OdNowy. Gdy zapowiedziana została Martyna Jakubowicz, oczekiwania sięgnęły zenitu. Jakubowicz, legenda polskiej piosenki! Uprzedziła, że „Śmierć na pięć” jest pokręcona, po czym…. pogubiła się ;) . „Zapytaj czy cię kocham” poprawne. Pozostał…. … niedosyt, niespełnienie, szukam dobrego słowa, … …no, chciałam czegoś silniejszego.

Na szczęście, przybyły Sistars! W sensie, najpierw przybyła Natalia i wykręciła „Prąd” tak, że przypomniały mi się ciary, które mi chodziły po kręgosłupie, gdy wsłuchiwałam się w czarny krążek „Nowych Sytuacji” zamknięta w swym panieńskim pokoju. Prrrrrrąąąąąąąd! Aua, aua, aua, aua, aua, aua, aua, auuuaaaaaaa!!! Szpilki pod paznokcie! Iskry przeszywały wgłąb! Natomiast Paulina….. Ech, Paulina! „Przeklinam cię za to teraz” nigdy z tej sceny tak nie brzmiało! Rany, jaki song! Jaka moc! Sponiewierała mnie doszczętnie! Odczłowieczyła mnie, wyzwoliła ten wkurw, który noszę w sobie od grudnia 2001-szego. Nie pojechałam na tamten pogrzeb, Paulina najwyraźniej też nie! Słyszałam to wyraźnie. Później siostry razem zaśpiewały „Nostradamusa”, bardzo dobrze, „Siódma pieczeć” istniała jak nigdy. (Kto śpiewał „Ogród Luizy”? Rany boskie, Alzheimer!) Czyż „Siódma pieczęć” nie jest najlepszym albumem na grudzień?

Po kobitkach przybył Tymon, były „Halucynacje”, Leszek, Zbyszek…. anegdoty z garderoby... ...co będzie za rok?

Aha, czy komuś też - tak ja mi - tak strasznie brakowało Stelki?

Jerzy, ukłony!!! Mega wydarzenie! Ja wiem, to brzmi jak mantra, jakbym przeklejała co roku to samo. Co robić? Od lat jest tak samo! To jest bardzo ważna, bardzo dobra impreza. To jest miejsce, w którym ładuję akumulatory na długie zimowe miesiące. Jadę wiedząc, - mimo, że ciągle wszystko okrywasz tajemnicą, że znów nie wiemy kto wystąpi z czym – że będzie dobrze, że warto. I nie zawodzę się. Jest dobrze. Jest bardzo dobrze. Jest wyjątkowo, energetyzująco i karmiąco: jakością, stylem, formatem godnym Grześka. Nisko, niziutko kłaniam! Szacun!

Iw
"...co mi po mnie bez Niej?"
Iwaka_
Założyciel

Postprzez Alin_a » Pn, 17 gru 2012, 13:14

Iw kochana ...Ciebie czytać to jakbym tam była.:).

Bardzo żałuję, że nie słyszałam Meli Koteluk - młoda, zdolna i absolutnie nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego dla niej zasłużenie ..

Małgosia Ostrowska - moze coś sie na jutiubie wynajdzie, bardzo jestem ciekawa jak rewelacyjne warunki głosowe podkresliły tekst..

No i siostry Przybysz, które bardzo lubię... i tu żałuję, że na zywo nie widziałam...

Martyna pewnie "pojechała" na smutno i refleksyjnie.. tak z opisu Iw wnioskuję..

... i fajnie, że w tym roku "kobiety górą ") ..

to mówiłam ja Alin_a, zatwardziała Nie-Feministka :)))
Alin_a

Postprzez Iwaka_ » Pn, 17 gru 2012, 13:46

Alino,

Szkoda, że Cię zabrakło... :(

Muszę jednak sprostować, Martyna nie pojechała na smutno, tylko..., tak ..., no mi nerwu brakło w tym. Zwłaszcza, że "Zapytaj" nie jest wyzwaniem tekstowo ( :o ) więc możnaby aranżem.... Ech..., następną razą.

Całuję Was świątecznie,
Iw
"...co mi po mnie bez Niej?"
Iwaka_
Założyciel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Koncerty specjalne pamięci Grzegorza Ciechowskiego