Woodstock - Przystanek Republika

Re: Woodstock - Przystanek Republika

Postprzez adamDD » Wt, 09 sie 2011, 12:42

No to jeszcze kilka słów ode mnie….
No po prostu było CUDNIE…
Miejsce, publika, fani Republiki. Wszystko chyba wypaliło idealnie. Niesamowite przeżycie posłuchać Republiki na żywo po tylu latach w takim tłumie i w gronie tych najwierniejszych fanów z flagami, usłyszeć skandowanie tysięcy ludzi „Republika”…. Naprawdę warto było przyjechać na Woodstock.
Bardzo się cieszę, ze udało nam się spotkać i przeżyć ten koncert razem…

A muzycznie. Zaczęło się b. sympatycznie bo poleciała Śmierć w Bikini z fragmentami kilkunastu koncertów Republiki (Jurek Tolak zrobił kiedyś ten „teledysk” na któryś z DBF-ów)
Po Depresjonistach wiedzieliśmy czego się spodziewać i wypadli świetnie muzycznie i wokalnie. Bończyk naprawdę czuł się jak ryba w wodzie. Potem zresztą również b. dobrze zaśpiewał Halucynacje, a na Sam na linie z tubą w ręku recytował tekst Sławka.
Świetnie zaczęli Jeńcem, a Sadomaso piosenka i Fast zabrzmiały mocno, rockowo z wykopem, optymalne na Woodstock. Szkoda tylko że 2 była taka sobie Łapanka. Na 2 płytach Depresjonistów jest dużo lepszych nagrań.

Występ grupy Leszka to była wielka niewiadoma…. i b. miłe zaskoczenie. Świetnie brzmiące, rockowo-nowofalowe piosenki. Była w nich jakaś świeżość, energia….czekam z niecierpliwością na płytę.
Do tego Śmierć w Bikini i Rak miłości w b. oryginalnych wersjach… mniam, mniam…
Mały minus to wokal. Czasami słychać było, że Leszek śpiewa te kawałki chyba pierwszy raz na żywo, bo już na Psach Pawłowa wypadł wokalnie b. dobrze…

No i sama Republika
Poranna wiadomość świetnie zaczęła występ. Niestety na Paryż-Moskwa wszystko się posypało (Kobra się nie popisał). Potem już było tylko lepiej.
Choć mam wrażenie, że kilka lat temu na koncertach Toruńskich zespół wypadał trochę lepiej. No tyle, że jak chłopaki mają teraz rzadko okazję grać razem na scenie, są różni wokaliści, nie było Sławka - to nie da się wszystkiego zagrać idealnie.
Gadające głowy w wykonaniu Lipali były już niezłe. Ania Dąbrowska cudnie wypadła w Sexy dollu, podobnie jak Tomek Makowiecki w Reinkarnacjach. Tytus rozbujał publikę na Kombinacie (choć zdarzyły mu się wpadki). Sam na linie z wokalem Silskiego było OK., choć najbardziej podobał mi się Bończyk naśladujący z tubą Sławka C.
No a już Tak Tak Kasi Kowalskiej (pierwszy raz ją chwalę) i Biała flaga Glacy wprowadziły publikę w amok. Ale był szał i skandowanie wielotysięcznego tłumu REPUBLIKA…
Na bisy świetne Halucynacje Bończka i Psy Pawłowa Biolika, choć przyznam, że w tym miejscu bardziej by pasowały Telefony (choćby Kasi K.).
No i chóralne Nie pytaj o Polskę chyba było idealnym zakończeniem koncertu. Co prawda marzyła mi się Moja Krew (jak w Jarocinie 85), ale chyba to Nie pytaj było lepsze w tym miejscu i czasie…

Czego zabrakło… Na pewno wspominanych Telefonów i Mojej Krwi. Dorzuciłbym jeszcze coś z I płyty np. Arktykę (skoro Ś w B pojawiała się wcześniej dwukrotnie) i Mamonę – w końcu był to największy hit z Masakry i ciekawe ja reagowałby na niego publiczność na Woodstocku.

No i żal, że nie było Sławka. Wiem że to nie było już zależne od chłopaków, ale kiedy po koncercie stali jeszcze na scenie we 2 (Zbyszek z Leszkiem) to jako fanowi było mi trochę smutno, że nie ma z nimi Sławka…

Generalnie (mimo kilku małych „wpadek”) jak dla mnie to było wielkie wydarzenie i świetne podsumowanie 30-lecia Republiki…
Wielkie dzięki dla Zbyszka, Leszka, Jurków (Owsiaka i Tolaka) i wszystkich którzy brali udział w przygotowaniu Przystanka REPUBLIKA za ten niezapomniany wieczór !!!
adamDD

Postprzez JJka » Śr, 10 sie 2011, 12:55

Pod względem artystycznym, zostało tutaj już napisane wszystko, ja napisze od strony atmosfery...

Glaca – rozwalił wszystkich!
Nie dość że tak żywiołowo wykonał „Biała flagę”, to jeszcze rzucił się w tłum! Z 5-metrowej sceny!! :) Tak więc ochronie zapewnił „zawał serca”, a publiczności „szał” :) Wszystko to obserwowaliśmy w zbliżeniach na telebimach... kilkuminutowe „noszenie” Go w publiczność, a potem „powrót” z powrotem ta samą drogą na scenę.. To On zaczął jako pierwszy skandować RE-PU-BLI-KA!! (Jurek Owsiak chwile potem jako drugi). Jakże cudnie było słyszeć ten okrzyk z tylu tysięcy gardeł – niezapomniane!
Czy można zakochać się w Nim po raz trzeci?? Chyba tak :) bo ja Go coraz bardziej uwielbiam...
Końcowe „Nie pytaj o Polskę” w wykonaniu wszystkich wykonawców, wraz z Glacą który trzymał w rękach pożyczoną Mu przez nas flagą... niesamowite... my trzymaliśmy się w ramionach jeden obok drugiego, kołysząc się w rytm i śpiewając tak głośno jak się dało...
I te flagi.... jedna obok drugiej...
Gdzieś, w jakimś artykule przeczytałam, że było ich „kilkadziesiąt”... sporo przedobrzone... bo tak naprawdę było ich koło 10, z czego zaledwie połowa z fan klubu. A druga połowa? No właśnie!! ... to byli ludzie, którzy widząc „zgrupowanie” czarno-białych flag w tłumie przybywali do nas... Kolotom też ma w tym swój udział, bo Ten jak „nakręcony” wychwytywał w tłumie łapoczące flagi, i biegł do nich pędem, ściągając tych ludzi do nas :)
No i stąd w jednym miejscu znalazło się tylu Republikanów!! Mało tego... zanim zaczął się koncert... w trakcie przemieszczania się po tym ogromnym areale, po prostu wyszukiwaliśmy ludzi, którzy mieli na sobie jakikolwiek akcent republikański, i dopytywaliśmy się czy są fanami! I tak sporo osób dowiedziało się, że w trakcie koncertu, tam gdzie będą flagi, tam będzie fan klub :) ... och jak ja miło wspominam młodą dziewczynę ubraną w t-shirt z napisem Republika i czarno-białymi pasami zrobionym sprayem ... i młodego chłopaka ubranego w czarno-biały krawat, który na moje pytanie „przypadek czy celowo?” odpowiedział wręcz krzykiem „jestem fanem!” :)
Jak „grzyby po deszczu”, w trakcie koncertu pojawiali się ludzie (w różnym wieku zaznaczam), którzy nie byli z FK, a byli ubrani w różne republikańskie akcenty, skakali i śpiewali wraz z nami... cudo!
Tak jak napisał Astro, przemieszczając się po terenie P.Woodstock, zawsze pierwsza szła flaga :)... nawet jak rozdzielaliśmy się (bo ci chcą jeść, a ci pić ;) ), to zawsze wysoko była flaga :) dzieki czemu byliśmy grupą która wzbudzała zainteresowanie.
Nie byliśmy jakimś tam pojedynczym „ewenementem” (jak wielu tam), tylko grupą, i to nas wyróżniało. A ile napozowaliśmy do fotek! ;) Zresztą z nami też się fotografowali różni „ekscentryczni” ;) (np.. koleś w różowych śpioszkach :) ) Nie zapomnę też pewnej blondynki, pozującej z dwoma ciemnoskórymi panami, a w tle nasza flaga :) ... to było dopiero „czarno-białe foto” ;)

Klimat PW – niesamowity. Faktycznie, jeśli się tam nie jest, to człek nie ma wyobrażenia co to jest!
Mój pierwszy „szok”, to już podróż pociągiem z Krzyża do Kostrzynia... dwie godziny ekstremalnych warunków, ale ile zabawy!! I Amadeusz znienacka znaleziony w tłumie!! Jakby nikt nie miał telefonów, aby się normalnie zmówić! :)
„Wesoły” przemarsz tłumu w kierunku terenów P.Woodstock... w jakim mieście można iść miastem, obok patroli policyjnych, trzymając w ręku kubek piwa? ;) No i co z tego, że to były 4 km w jedną stronę! :) A Sławek dzwoniąc, kazał nam jakimś autokarem jechać :(... toż to byśmy tyle „atrakcji” stracili ;)
A już na miejscu... tego nie da się opisać, i nie wyrażą tego żadne zdjęcia!
Stary, dobry Jarocin, to „pikuś” w stosunku do tego co tam się dzieje... skoki banggie nad głowami, przejeżdżające „quado-karetki”... a „błotny basen”, to już istne szaleństwo :)...
Jedna wielka „łazienka” na polu namiotowym, też zrobiła wrażenie... nawet musieliśmy z niej skorzystać, choćby aby umyć rączki :)
I MUZYKA, MUZYKA, MUZYKA... i cały czas tłumy pod sceną...

Maro napisał(a):„Co prawda czasem denerwowały mnie spadające (znienacka) na mnie (i nie tylko) z nieba niewiasty (jedna mi prawie roztrzaskała swym tyłkiem okulary)”

stałam obok Ciebie, więc łączę się z Tobą w bólu ;) miałam to samo :) ... ale wiesz... damski tyłek na twarzy??... niejeden byłby zachwycony :)))))

Inconnu napisał(a):„Krizz napisał(a):Kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać po projekcie RGB Leszka. Zaskoczył bardzo pozytywnie.
A czy ktoś wie o jakiejś płycie - co, gdzie, kiedy?”

Prawdopodobnie po nowym roku...
Ja już czekam z niecierpliwością, bo to co zaprezentowali Trzej Panowie... bardzo mi się spodobało.

Naty napisał(a):„Jurek oznajmił, że szykuje wydanie dwóch zestawów - audio oraz DVD, których możemy się spodziewać nawet we wrześniu,”

Zawsze wydawnictwa pojawiały się na moje urodziny w listopadzie...... to teraz urodziny będę mieć we wrześniu?? :)

Naty napisał(a):„Ludzie podchodzili do nas, z flagami albo i bez, aby po prostu stać obok i wspólnie przeżyć ten koncert. Niektórzy zostali nawet na dłużej i tu szczególnie pozdrawiam Mariusza – prawdziwego astronoma (już nie obcego)”

Z Owym Mariuszem i Jego flagą, dane mi było wracać pociągiem do Poznania :) i z tego co widzę, to już zdążył się tutaj zalogować ;) Mariusz – witaj!
Zresztą pochwalę się ... wracałam z dwoma Mariuszami, obaj to astronomowie, na dodatek z pasją maratońską ... hihihi...

Astro napisał(a):„Zespół Leszka też wypadł świetnie. ...... zauważyłem, że w czasie ich występu emocje nieco opadły i Natalia musiała "wkroczyć do akcji" - "Przecież to Rak Miłości! Obudźcie się!!!"

to było dobre :) :)

Jeszcze jedno na koniec...
Przypomniało mi się, że gdy wracaliśmy (pieszo) na dworzec, tzn ja wraz z Mariuszami, to chcąc zapytać o drogę, zaczepiliśmy chłopaka idącego po drugiej stronie ulicy, sądząc że to „tubylec”, a ten w trakcie rozmowy mówi, że przyjechał specjalnie ze Szczecina na Projekt Republika!! Ale byliśmy w szoku!! :))

Reasumując... WARTO BYŁO poświęcić aż 22 godz na podróż pociągiem i przebyć te 1400km :mrgreen: (tyle wyszło mi z biletów!!), aby być na „Przystanku Woodstock”, a właściwie na „Przystanku Republika” zaledwie kilka godzin!!

P.S. pozdrawiam każdego z konduktorów, którzy na widok wydrukowanej na biletach trasy mojej podróży, mieli uśmiech na twarzy :) :)
JJka

Postprzez AnulaTn » Śr, 10 sie 2011, 17:12

Kolejny utwór z Przystanku Republika

http://woodstock.owsiaknet.pl/channel/muzyka/27537660
AnulaTn

Postprzez JJka » Śr, 10 sie 2011, 19:03

a tutaj skandowanie "RE-PU-BLI-KA"!! zapoczątkowane przez Glacę...
posłuchajcie tego, jak to pięknie brzmi ;) tak od 2:15..
http://woodstock.owsiaknet.pl/channel/blog/27537515
JJka

Postprzez Iwaka_ » Śr, 10 sie 2011, 21:22

Chryste, jak to brzmi. Tu, z wszawych głośników komputera.
Tam?
Ale moc!
"...co mi po mnie bez Niej?"
Iwaka_
Założyciel

Postprzez inconnu » Śr, 10 sie 2011, 23:30

Motyla noga, JJka jak Ty napiszesz opowiadanie (relację), to normalnie czyta się ze wstrzymanym tchem (nie rozpisuj sie plase :lol: )
Czytając Wasze relacje z Woodstock, to wygląda na to, że set republikański był podobny do występu w Opolu, tylko te emocje wśród publiczności... ehhh tego właśnie tam brakowało, brakowało TEJ publiczności, brakowało TYCH emocji.

zdrów!
inconnu

Postprzez JJka » Pn, 15 sie 2011, 10:25

i jeszcze w ramach wspomnień ;)...
http://www.youtube.com/watch?v=RFRip3Lf ... re=related
nie mam pojęcia kto to zarejestrował i wrzucił na YT, ale polecam zerknąć tak koło 2:45 .. :mrgreen:
JJka

Postprzez slawek » Wt, 13 wrz 2011, 12:35

slawek

Postprzez slawek » Wt, 13 wrz 2011, 12:36

slawek

Postprzez slawek » Wt, 13 wrz 2011, 12:40

Kochani [size=50]
Nie wiem czy jako pierwszy to TU wrzucam !
Powiem tak ... GLACA ! dał taki odlot że ...! słów brakuje a cała reszta ... bez komentarza bo cóż można powiedzieć ( ? )
slawek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Koncerty specjalne pamięci Grzegorza Ciechowskiego