Toruńskie Gwiazdy 2011 - Tribute to Republika

Toruńskie Gwiazdy 2011 - Tribute to Republika

Postprzez naty » Śr, 13 lip 2011, 18:36

Dla tych, co to jeszcze nie znają o radosnej wieści odnośnie szykującej się za nieco ponad tydzień imprezie w Toruniu:
(info mam od organizatorów)

"plebiscyt  TORUŃSKIE GWIAZDY 2011
To VI edycja konkursu organizowanego przez Wydział Kultury Urzędu Miasta oraz Radio Gra, w którym wyłania się najciekawsze toruńskie zjawiska muzyczne minionych 12 miesięcy w 4 kategoriach : zespół, płyta, nadzieja oraz dj roku.
Sylwetki nominowanych artystów prezentowane są na portalu http://www.gra.fm. Głosowanie odbywa się za pomocą sms-ów i trwa do 17. lipca.
Publiczne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród Prezydenta Miasta nastąpi podczas Festiwalu Toruńskie Gwiazdy 22. lipca w Fosie Zamkowej. Laureaci otrzymują statuetki Flisaka oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Urząd Miasta Torunia.

FESTIWAL TORUŃSKIE GWIAZDY 2011
TRIBUTE TO REPUBLIKA

Tylu toruńskich artystów na jednej scenie jeszcze nie było...
Tegoroczna edycja koncertu będzie wyjątkowa ze względu na przypadające podwójne republikańskie rocznice – 30. powstania zespołu i 10. śmierci jej lidera – legendarne utwory Republiki i Obywatela GC zabrzmią w wykonaniu toruńskich artystów. Na scenie pojawią się m.in. Kobranocka, Manchester, Atrakcyjny Kazimierz, Grzegorz Walczak z zespołu Czaqu (laureaci 2 miejsca w niedawnym  konkursie festiwalu Orange Warsaw Festival), Tomasz Cebo - finalista konkursu "Must Be The Music" w Polsacie, Tomek Organek (lider zespołu Sofa), reaktywowany specjalnie na ten koncert zespól Toronto - uczestnik wielu festiwali z Opolem na czele, Sławek Uniatowski – zdobywca drugiego miejsca w popularnym "Idolu”; ponadto zagrają Butelka, Rafał 'Zwierzak' Zieliński, Half Light - nazywani polskim Depeche Mode, w przededniu wydania płyty z ich interpretacjami albumu "Nowe sytuacje " Republiki. Z ciekawej strony zaprezentują się także klasycy z MGM, intrygujące Ergo, przewrotna Zagadka i Aberdeen - czyli nowy projekt Slawka Załeńskiego z grupy Manchester. Sporym zaskoczeniem będzie też zapewne występ Grajka - wicemistrza Polski w beat boxie. A to jeszcze nie koniec niespodzianek ... To będzie po prostu  wieczór pełen zaskoczeń, olśnień i wzruszeń w wykonaniu najlepszych toruńskich muzyków.

Nieśmiało liczę, że przybędzie silna reprezentacja naszego fanklubu :!:
:-)
Zróbmy to, zróbmy to teraz !!!
naty

Re: Toruńskie Gwiazdy 2011 - Tribute to Republika

Postprzez JJka » Śr, 13 lip 2011, 19:14

Naty, .... a godzina???
JJka

Postprzez maro86 » Śr, 13 lip 2011, 21:12

Obrazek
jestem cenzorem wrogich sił... układu sił...
maro86
Administrator

Postprzez naty » Cz, 14 lip 2011, 15:17

hi hi, łosiemnasta, jak widać :D
naty

Postprzez naty » So, 23 lip 2011, 07:32

Witam,
Piszę krótko, gdyż za 10 min muszę zwiewać na pociąg, który zawiezie mnie nad nasze polskie morze 8-) , a bardzo chciałabym podzilć się poerwszymi wrażeniami po wczorajszym koncercie. Całość trwała od 18.30 do 24.00, z kawałkiem. Mnie osobiście ponownie kupił zespół Manchester, który zagrał najdłuższy set republikański, w tym jeden kawałek - Telefony, z konieczności dwa razy - ponieważ policja interweniowała przed północą i wyłączyła prąd w trakcie koncertu, hoho. Publiczność bynajmniej nie narzekała z tego powodu :mrgreen: . Ja tradycyjnie najbardziej przeżywałam "W końcu" :lol: - a właśnie! przed tym wykonaniem wokalista, Maciek Tacher, zadedykował je zwłaszcza naszemu fanklub :D. Poza tym w głowie wciąż gra mi ich wersja "Tobie wybaczam"..
Ach.. więcej po moim powrocie, po niedzieli! Może do tego czasu ktoś napisze jakąś relację. :)

Pozdrawiam i miłego weekendu wszystkim!
naty

Postprzez AnulaTn » So, 23 lip 2011, 13:50

Co tu dużo pisać - było super :) A tu pierwsza fotorelacja

https://torun.gra.fm/fotorelacje/6409/t ... -republika
AnulaTn

Postprzez maro86 » N, 24 lip 2011, 17:16

Obrazek
jestem cenzorem wrogich sił... układu sił...
maro86
Administrator

Postprzez republikanin1990 » Pt, 29 lip 2011, 14:18

Oj różne były wykonania na tym koncercie, ale jedno absolutnie mnie urzekło:

http://www.youtube.com/watch?v=RjA2ZkDjxcw
Tym większa zbiera mnie ochota śmiać się z głupoty tych, którzy sądzą, że dzięki swej obecnej władzy potrafią stłumić także następnych wieków pamięć.
Tacyt
republikanin1990

Postprzez naty » Pt, 29 lip 2011, 19:56

OK, widzę, że moi szanowni koledzy i koleżanki nie popisali się z „recenzjami” koncertu, który odbył się tydzień temu, więc ja, zgodnie z obietnicą, dodam jeszcze coś od siebie.
Jak już pisałam na świeżo, zachwycił mnie Manchester – i wcale nie dlatego, że niby grają podobnie do oryginału, ale po prostu dlatego, że grają dobrze i przekazują tak wielką dozę energii – aż chce mi się skakać pod sceną albo machać flagą :lol: . Jak zobaczyłam w Internecie amatorskie nagrania z ich występu, to się trochę zdziwiłam, jakbym ja była na jakimś innym koncercie. Hmmm, mam nadzieję, że kamera i przede wszystkim akustycy Radia GRA zarejestrowali dźwięk lepiej... Dla mnie np. interpretacja „Obcego Astronoma”, choć zbliżona do oryginału, brzmiała o wiele „mocniej” - nie wiem już w sumie, czy to efekt słuchania na żywo, czy czegoś innego, ale bez względu na wszystko Manchester jest na podium, ze złotem. :D Co poza tym urzekło mnie najbardziej? Srebro podarowałabym chyba zespołowi MGM, a co do brązu, to proponuję duet: Grzegorz Walczak + Sławek Uniatowski. 8-) Z drugiej strony... Trudno porównywać ten „finał” z poprzednimi piosenkami, gdyż „Tu jestem w niebie” zawsze wywołuje wielkie emocje, zwłaszcza, gdy śpiewa go TAKA dwójka... Dobrze, zatem usuwam ich z mojego osobistego rankingu ;) i trzecie miejsce na podium dam reaktywowanemu specjalnie na tę okazję zespołowi Toronto.
Pozostali wykonawcy również urzekali, choć nie wszyscy... :? ale o rozczarowaniach nie chcę pisać akurat.
:)
Niebawem ukaże się więcej nagrań z kamery, która kręcił występ ERGO (wyżej wrzucił go Mati). Mariusz Składanowski obiecał mi te nagrania, wraz z możliwością udostępnienia ich przez nas, więc mam nadzieję, że szybko wpadną w moje ręce po zmontowaniu... :twisted: Wówczas sami ocenicie, kto potrafi oczarować, a kto nie.
naty

Powrót do Koncerty specjalne pamięci Grzegorza Ciechowskiego