TORUŃ GRUDZIEŃ 2015

TORUŃ GRUDZIEŃ 2015

Postprzez adamDD » Śr, 17 lut 2016, 15:19

Ciągle mi się wydaje, że to tak nie dawno, a to już 14 lat...
Nie pomyślał by wtedy, że po tych 14 latach jego muzyka będzie wciąż tak popularna ( a nawet jeszcze bardziej), że ciągle będą organizowane koncerty jego pamięci, zloty fanów, kolejne wydawnictwa.... a nawet koncerty Republiki....

Minęło już tyle lat, a w tym czarno-białym świecie, ciągle b.dużo się dzieje.
W tym roku wyszła 3 książka o Republice i G.C.... tym razem fanów, a kolejne 2 (a nawet podobno 3) w przygotowaniu. Jedną pisze Stelmach...
Projekt Nowe Sytuacje zagrał kolejnych kilkanaście koncertów, w tym na festiwalu w Jarocinie kultowy koncert z 1985r.

No i jak zwykle w grudniu mieliśmy koncert, a właściwie koncerty poświęcone pamięci G.C.
Od 2 lat Toruń organizuje już nie tylko koncert w Od Nowie, ale dni poświęcone G.C z kilkoma imprezami...
W tym roku 17 grudnia w nowym Centrum Kultury Jordanki te dni zapoczątkował Koncert Spotkanie z Legendą...
Kilkanaście piosenek G.C. zagrane rewelacyjnie przez orkiestrę Adama Sztaby i zaśpiewane przez m.in. Piotra Cugowskiego, Skubasa, Red Lips, Kasię Nosowską, Kasię Kowalską, Kayah...
Oczywiście byliśmy i wróciliśmy zachwyceni.
Ten koncert był już rok temu grany w Warszawie (wtedy śpiewał też Turnau i Steczkowska), pokazywała go rok temu 20 grudnia TVP 2, a w kwietniu ukazał się na cd i dvd….. no ale zobaczyć to na żywo to wielka przyjemność….

No a w sobotę 19.12 tradycyjnie w Odnowie koncert dla G.C…
Najpierw Olaf Deriglasoff (kapela z lat 80-tych), potem Tymon Tymański ze swoim zespołem i gośćmi Anią Dąbrowską i Natalią Przybysz…. 10 super zagranych coverów Republiki…
No i na końcu projekt Nowe Sytuacje i prawie powtórka koncertu z Gdańska z 6 grudnia o którym pisałem w innym topiku….
Tak jak w Gdańsku zagrali utwory m.in. z płyt Masakra, Nowe sytuacje Nieustanne Tango, Single 82-85.... Muzycznie perfekcyjnie z mocą. Na wokalu świetny Jacek Bończyk, dużo lepszy niż rok temu Tymon Tymański i wokalistka zespołu Drekoty (zaśpiewała 4 piosenki)...
Zachwycona publika, skandująca między piosenkami RE-PU-BLI-KA....
Mieliśmy wrażenie, że było jeszcze lepiej niż w Gdańsku…
Moja Monia stwierdziła, że to był najlepszy koncert w Toruniu dla G.C…. a dla mnie w ogóle najlepszy jaki widziałem po śmierci Grzegorza…
adamDD

Powrót do Koncerty specjalne pamięci Grzegorza Ciechowskiego